Ostatni turniej cyklu GP MOK odbędzie się 02. stycznia o 17.45 w serwisie Lichess.

X Turniej GP MOK: https://lichess.org/swiss/Q49NEyMp

Nagrody za turnieje rozgrywane w Internecie wręczone zostaną przy okazji najbliższych turniejów GP MOK / GP EPM rozgrywanych systemem stacjonarnym.

Rozegrano kolejny turniej w ramach GP 90-lecia GKSz

W piątek, 26 października b.r. rozegrano siódmy turniej szachów błyskawicznych P 10' w ramach obchodów 90-lecia Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów. Turnieje te rozgrywane są systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w każdy ostatni piątek miesiąca. Tym razem na starcie stanęło 26 uczestników. W zawodach zwyciężył Łukasz Bardeli, który wyprzedził Wiesława Banacha - obaj po 6 punktów oraz juniora Szymona Banacha - 5 punktów. Najlepszą zawodniczką okazała się Lidia Stelmaszyk, która zgromadziła 3,5 punktów. W grupie najmłodszych juniorów, do lat 8 triumfował Mateusz Żurawski - 2 punkty; w grupie do lat 10 Szymon Nawrocki - 4 punkty; w gronie 14-latków najlepszym był Karol Nawrocki - 4,5  punktów, zaś wśród juniorów do lat 18 Szymon Banach - 5 punktów. Turniej jak zwykle sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Uwaga: następna impreza z cyklu GP 90-lecia odbędzie się już w piątek, 9 listopada b.r. kiedy to rozegrany zostanie zaległy turniej sprzed wakacji.

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki VII turnieju GP 90-lecia GKSz, 26.10.2012 r.

Klasyfikacja generalna po VII turniejach