Ostatni turniej cyklu GP MOK odbędzie się 02. stycznia o 17.45 w serwisie Lichess.

X Turniej GP MOK: https://lichess.org/swiss/Q49NEyMp

Nagrody za turnieje rozgrywane w Internecie wręczone zostaną przy okazji najbliższych turniejów GP MOK / GP EPM rozgrywanych systemem stacjonarnym.

Wyniki turnieju GP 90-lecia GKSz

W piątek, 9 listopada b.r. rozegrano ósmy turniej szachów błyskawicznych P 10' w ramach obchodów 90-lecia Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów. Turnieje te rozgrywane są systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tym razem na starcie stanęło 22 uczestników. W zawodach zwyciężył Jan Kujawski, który zgromadził 6,5 punktów i wyprzedził Łukasza Bardeli oraz Pawła Nawrockiego - obaj po 5,5 punktów. Najlepszą zawodniczką okazała się Lidia Stelmaszyk, która zgromadziła 3,5 punktów. W grupie najmłodszych juniorów, do lat 8 triumfował Mateusz Żurawski - 1 punkt; w grupie do lat 10 Alan Kajdaniak - 3,5 punkty; w gronie 14-latków najlepszym był Karol Nawrocki - 4,5  punktów, zaś wśród juniorów do lat 18 Szymon Banach - 4 punkty. Turniej jak zwykle sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Dwie ostatnie imprezy z cyklu GP 90-lecia odbędą się w piątki, 30 listopada oraz 7 grudnia b.r.

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki VIII turnieju GP 90-lecia GKSz, 9.11.2012 r.

Klasyfikacja generalna po VIII turniejach